Zorientujte sa v technických údajoch na plynových vzperách

Home / Nezaradené / Zorientujte sa v technických údajoch na plynových vzperách
| V kategórií Nezaradené

Hľadáte technické údaje o plynových vzperách? Plynové vzpery sú mechanizmy s tlmiacim účinkom na základe stlačeného plynu. Ako si však vybrať plynovú vzperu tak, aby odpovedala vašim požiadavkám? Pripravili sme pre vás vysvetlenie technických údajov, ktoré nájdete zobrazené na štítku našich plynových vzpier.

Čo hovoria technické údaje na plynových vzperách?

S priemerom piestu 6,8,10 a 14 milimetrov máme v ponuke viacero plynových vzpier v závislosti od tlaku, ktorým bude daná vzpera disponovať. Ako však podľa údajov na vzpere zistíme jej priemer piestu, tlak či maximálny zdvih? Na obrázku nižšie máme zobrazenú vzorovú plynovú vzperu od firmy Setro so štítkom, na ktorej sú zobrazené jej technické údaje.

Štítok nám vraví: Force (sila), artikel number (číslo produktu) a date of production (dátum výroby). N je hodnota tlaku a sily, ktorým táto plynová vzpera disponuje. Na základe poskytnutého údaju teda vidíme hodnotu tlaku v sile 660 Newtonov. Tlak závisí od spôsobu využitia vzpery a na základe tohto údaju si vyberiete, akú silnú vzperu potrebujete.

Na štítku však vidíme aj spomínané číslo produktu – ST 080 VD8. Tento údaj skrýva dôležité technické údaje o zdvihu a typu závitu. Číslo 080 je údaj pre zdvih v milimetroch, ktorým vzpera disponuje. Vzorová plynová vzpera má teda zdvih do výšky osem centimetrov. D je priemer piestu (D8 teda znamená že piest má priemer 8mm) a skratka V znamená, že je vzpera vybavená závitom. Ak tam tento údaj nie je, vzpera je vybavená navareným okom. Dátum výroby je dôležitý pri uplatňovaní reklamácie, nakoľko sa na každú plynovú vzperu vzťahuje jednoročná záruka od dátumu jej natlakovania.

Plynová vzpera od firmy Setro, ktorá je na obrázku, je teda pod tlakom 660 Newtonov so zdvihom osem centimetrov. Jej priemer piestu je osem milimetrov a je vybavený závitom.

Máte stále problémy s výberom plynových vzpier? Neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Bežiaci pásPlynové vzpery alebo kovové pružiny