Veľký záťažový test. Ako vydržali naše plynové vzpery pol roka trvajúcu cestu cez Sibír?

Home / Nezaradené / Veľký záťažový test. Ako vydržali naše plynové vzpery pol roka trvajúcu cestu cez Sibír?
| V kategórií Nezaradené

Stále píšeme o životnosti našich plynových vzpier, no lepšie bude, keď si to preveríte na skutočnom príklade. Ozval sa nám jeden z našich zákazníkov, ktorý si plynové vzpery zakúpil na svoje auto. Nešlo však iba o nejaký mestský hatchback na vozenie detí do školy, ale o terénne auto, ktoré absolvovalo tisíce kilometrov cez celú Sibír až k Tichému Oceánu.

Bronco namiesto hotela

Pod týmto názvom nájdete našich zákazníkov na Facebooku a na webe. Na svoju svadobnú cestu si vybrali skutočne zvláštnu destináciu a zvolili ešte menej tradičný spôsobom dopravy. Celú cestu absolvovali v terénno/obytnom americkom aute Bronco.

zatazovy-test-plynove-vzpery4

Tisíce kilometrov cez nehostinný kraj

Ruská Sibír, mongolská púšť Gobi, zradné močiare, rozpadnuté mosty. Keď sa rozhodnete absolvovať takúto cestu cez 2 kontinenty, musíte si všetko poriadne naplánovať. Nomádi z tohto príbehu so sebou viezli veľké množstvo náhradných dielov a celé auto prerobili na zaujímavo vyzerajúci obytný karavan. Na svojej ceste navštívili napríklad Kazachstan, Turecko, Ukrajinu, ale i ďalšie zaujímavé krajiny.

zatazovy-test-plynove-vzpery5

Vzpery dostali zabrať

Cesta cez najvyššie položenú púšť sveta, okolo jazera Bajkal a cez miesta, kde vlhkosť a teploty dosahujú závratné čísla, musí byť poistená kvalitnými dielmi. Práve preto sa títo slovenskí nomádi rozhodli práve pre naše plynové vzpery.

zatazovy-test-plynove-vzpery2

Ako to celé dopadlo?

Po pol ročnej ceste cez pol sveta sa šťastne vrátili domov na Slovensko. Spolu s nimi prišli i naše plynové vzpery, ktoré v tomto prípade našli široké využitie, o čom sa môžete presvedčiť na priložených fotografiách. Okrem dverí a okien držia vzpery aj celú konštrukciu nadstavby, ktorá slúžila ako náhradný domov našich cestovateľov počas tohto výletu.

Kvalita výrobkov sa prejaví až pri dlhodobej záťaži, o čom nás presvedčil aj tento prípad. Aké skúsenosti máte s našimi plynovými vzperami vy?

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

kovanie dirakTesnenie