V nemocnici aj v masážnom salóne – plynové vzpery nájdete skutočne všade

Home / Nezaradené / V nemocnici aj v masážnom salóne – plynové vzpery nájdete skutočne všade
| V kategórií Nezaradené

Plynové vzpery často vzbudzujú dojem čisto priemyselného artiklu. Ľudia si automaticky vybavia veľké hydraulické stroje, ktorých niektoré funkcie závisia práve od plynových vzpier. Bežný človek ich využíva najmä v kufri auta alebo v kuchyni. Aké je ich využitie vo verejných službách?

Pomáhajú chorým

Plynové vzpery nachádzajú široké využitie najmä v nemocničných zariadeniach. Ich primárny účel je držať pohyblivé časti invalidných vozíkov, nemocničných postelí a stojanov, prenosných lôžok a pomocných zdvižných zariadení pre imobilných ľudí v takej polohe podľa potreby.

Pomáhajú však aj pri rôznych stolíkoch na operačných sálach, ktoré sú vďaka nim praktické pre uloženie nástrojov. Vzpery sa vyznačujú ľahkou údržbou, a preto sú vhodné aj pri precíznej chirurgickej práci vyžadujúcej maximálnu hygienu.

Rehabilitácia a relax

Dosť však s chorobami! Radšej si užívame služby, ktoré nám dokonale spríjemnia deň. Plynové vzpery nájdete v celej rade rôznych salónov – kozmetických, tattoo, vlasových, masážnych, ale i v nechtových štúdiách.

Práve masážne kreslá sú najčastejším domovom plynových vzpier. Jednoduchý pohyb alebo držanie fixovanej polohy všetkých operadiel, nástavcov a opierok majú na svedomí spoľahlivé plynové vzpery.

Podľa plynových vzpier spoznáte moderné zariadenie

Tým nechceme tvrdiť, že zariadenia bez plynových vzpier sú staré alebo nepoužiteľné. Plynové vzpery sa však montujú na tie najnovšie stoly, poličky a kreslá v uvedených salónoch ako moderný doplnok pre maximálny komfort pri manipulácii s nimi.

Vzpery sa v týchto salónoch (a kanceláriách) využívajú aj pri takzvaných standing desk, čo sú stoly s nastaviteľnou výškou. Dá sa pri nich pracovať v stoji (preto standing), ale aj v sede na stoličke, či dokonca na zemi. S optimalizáciu tohto stola jeho používateľom pomáhajú práve plynové vzpery.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

priemysel a plynové vzperyPlynové vzpery nám uľahčujú život už celé roky