Užitočné rady, ako vybrať správne plynové vzpery

Home / Nezaradené / Užitočné rady, ako vybrať správne plynové vzpery
| V kategórií Nezaradené

Uvažujete o montáži plynových vzpier do vašej domácnosti alebo auta? Ak neviete, ktoré vzpery slúžia pre konkrétny účel, prečítajte si zopár tipov a rád, ako vybrať ten správny typ.

Spôsob využitia

Plynové vzpery sú použiteľné v mnohých odvetviach. Podľa spôsobu využitia máte možnosť vybrať si z katalógu viacero typov vzpier rôznej dĺžky, s rôznym natlakovaním, a podľa požiadavky vám výrobok vyhotovíme aj v iných materiálových variantoch.

Typ

Plynové vzpery možno zhrnúť do troch kategórií Tlačné, ťažné a blokovacie. Tlačné plynové vzpery sa používajú na zdvíhanie akýchkoľvek vertikálnych alebo horizontálnych poklopov a udržujú ich v otvorenej polohe. Potrebný uhol otvorenia si špecifikujete sami podľa potreby.

Najčastejšie využitie tohto typu poznáte z automobilového priemyslu – konkrétne pri otváraní kufru auta. Ťažné plynové vzpery sa používajú na rovnaký účel v prípadoch, kedy nie je možné použiť tlačnú plynovú vzperu, najčastejšie kvôli nedostatku miesta.

Natlakovanie

Plynové vzpery sa tlakujú na hodnoty požadované zákazníkom. Sila natlakovania sa udáva v Newtonoch. Vzpery zvyčajne tlakujeme na hodnotu, ktorá závisí od priemeru piestu. Vyrábajú sa s priemerom 6 mm, 8 mm, 10 mm a 14 mm, no podľa špecifických požiadaviek zákazníka vieme vyrobiť vzpery aj s iným neštandardným rozmerom. Plynové vzpery s menším priemerom piestu sa dajú natlakovať na nižšie hodnoty, než vzpery s väčším priemerom.

Dĺžka

Dĺžku plynovej vzpery jednoducho určíte podľa požadovaného zdvihu. Pri dĺžke opäť platí pravidlo, že pri vzperách s menším priemerom piestu vyrábame produkty s menšou dĺžkou. Najkratšie plynové vzpery vyrábame s dĺžkou 80 mm. V kategórii vzpier s najväčším priemerom piestu nájdete produkty s dĺžkou presahujúcou jeden meter. Pri osobitných požiadavkách je samozrejmosťou vyhotovenie vzpier inej dĺžky, než sú ponúkané alternatívy v našom katalógu.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Blokovacie plynové vzperyplynové vzpery na vašom aute