S čím všetkým sa môže počas svojho života stretnúť tesnenie?

Home / Nezaradené / S čím všetkým sa môže počas svojho života stretnúť tesnenie?
| V kategórií Nezaradené

Čo si ako prvé predstavíte pod pojmom tesnenie? Pravdepodobne kúsok gumy, ktorá zabraňuje kvapkaniu vodovodného kohútika. Iným možno napadne tesnenie na oknách, ktoré zabraňuje vniknutiu nepríjemných zvukov ulice do domácnosti. Tesnenia však majú omnoho širšie využitie v rôznych odvetviach.

Využitie od výmyslu sveta

Tesnenia sa používajú napríklad v rôznych priemyselných strojoch, dopravných prostriedkoch, obrovských potrubiach (a na ich spojoch), ale i na vesmírnych staniciach. V našej ponuke nájdete napríklad aj samolepiace tesnenia rôznych rozmerov a materiálov, ktorých použitie obmedzuje len vaša predstavivosť. Takéto tesnenia sa používajú na izoláciu všetkých druhov dverí, okien, poklopov, krytov a podobných uzatvárateľných systémov, no šikovný majster ich dokáže využiť aj v aute a iných dopravných prostriedkoch.

Je ľahké odizolovať vodu. Čo však horúci olej?

Tesnenie na vodovodnom kohútiku v kúpeľni vám vydrží niekoľko rokov. Niet sa čo čudovať, nemusí sa vysporiadať s veľkým tlakom ani teplotou. Tesnenia v ťažkých priemyselných strojoch, elektrických zariadeniach s vysokým napätím alebo v motoroch s vysokými teplotami a agresívnymi kvapalinami musia vydržať omnoho viac. Ich zlyhanie môže jednoducho ohroziť funkčnosť daných súčiastok a zapríčiniť poruchu alebo ublíženie na zdraví. Na kvalitnom tesnení záleží.

Vhodné aj pre podnikanie

Máte reštauráciu s veľkou kuchyňou? Možno by ste na plynových horákoch a trubkách ocenili tesnenie, ktoré nikde nevypustí nebezpečný zemný plyn voľne do priestoru. Rovnako dôležité je aj tesnenie chladiacich (alebo výhrevných) boxov, do ktorých tesnenia nevpustia baktérie alebo prach z ulice. Nielen tesnenia, ale aj plynové vzpery a kovania v ponuke SETRO sú vhodné pre prácu vo vlhkom prostredí a vo vyšších i nižších teplotách. Stále si však zachovávajú svoje vlastnosti a nepodľahnú korózií, ktorá by znehodnotila potraviny. Naše produkty spĺňajú všetky normy potrebné pre použitie v gastronomických zariadeniach.

Vyberte si z našej ponuky ešte dnes. Pre viac informácií o produktoch a ich vlastnostiach nás neváhajte kontaktovať. Radi zodpovieme všetky prípadné otázky.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Plynové vzpery - záťažový test 4výmena plynovej vzpery