Prečo a pod akými kapotami nájdeme plynové vzpery?

Home / Nezaradené / Prečo a pod akými kapotami nájdeme plynové vzpery?
| V kategórií Nezaradené

Plynové vzpery sa vám pravdepodobne spájajú so zadným kufrom auta. Nie je to prekvapivé, bežný človek sa s nimi na iných miestach stretne len ťažko. Ak vynecháme nábytok a ťažký priemysel, stále zostávajú stovky miest, kde ich môžete nečakane objaviť. Aké dopravné prostriedky vylepšujú práve naše plynové vzpery?

Osobné automobily

Začnime rovno od toho najbežnejšieho prostriedku. Okrem spomínaného zadného kufra nájdeme plynové vzpery aj na strešných oknách, na dverách športových áut, ktoré sa otvárajú smerom nahor, no najdômyselnejšie umiestnenie vzpier je jednoznačne pod prednou kapotou, vďaka čomu máme jednoduchý prístup k motoru a dokážeme si skontrolovať olej, vymeniť batériu a vykonať iné základné úkony pohodlne a bez hrozby pádu kapoty na našu hlavu.

Motocykle

Plynové vzpery a motorky? Samozrejme. Motorky nie sú len o crossách a superšportoch. Videli ste už niekedy poriadne cestovné enduro s hliníkovými kuframi? Pohodlné otváranie týchto kufrov zabezpečujú práve plynové vzpery. Okrem toho ich využitie nájdeme aj pri nastaviteľných deflektoroch proti vetru alebo na prívesných vozíkoch pre motorky.

Nákladné automobily

Každé dobré nákladné auto potrebuje plynové vzpery. Či už v kabíne ťahača, kde sa postará a jednoduchú manipuláciu s posteľou, alebo na prívese, kde zabezpečí úplnú kontrolu nad vysúvacími plošinami a rôznymi otváravými časťami. Bez plynových vzpier sa nezaobídu ani majitelia autobusov, keďže vďaka nim ľahko otvárajú batožinový priestor.

Poľnohospodárske stroje

Najviac vzpier nájdeme práve na poľnohospodárskych strojoch. Všetky okná v kabínach traktorov a kombajnov sú opatrené plynovými vzperami. Ich využitie však nekončí len v kabíne a nájdeme ich opäť na kapotách a na iných pohyblivých častiach týchto strojov, nevynímajúc zložité stroje určené na zber viniča a obrábanie pôdy.

Inšpirujte sa

Chcete si vylepšiť auto, dodávku alebo motorku? Plynové vzpery sú tým doplnkom, ktorý vám stále chýba. Objednajte si nové vzpery ešte dnes a už pozajtra môžete vyšperkovať vaše obľúbené presúvadlo.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

výmena plynovej vzperyBežiaci pás