Pozor na úrazy! Používajte plynové vzpery

Home / Nezaradené / Pozor na úrazy! Používajte plynové vzpery
| V kategórií Nezaradené

V jednom z predchádzajúcich článkov sme riešili problematiku plynových vzpier v záchranárskych autách, na nosidlách i v nemocniciach. Dnes sa pozrieme na situácie, v ktorých môžu plynové vzpery predchádzať samotnému zraneniu a šetriť tak naše zdravie, ale aj životy.

BOZP

Často nudné školenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci nás na dlhé hodiny zamestnajú už pri nástupe do akejkoľvek práce. Znovu sa s nimi stretávame pri pravidelných kurzoch a opakovaných školeniach. Napriek našej nenávisti k týmto školeniam si musíme uvedomiť, že vznikajú kvôli nám a majú chrániť hlavne nás. Odborná manipulácia so strojom, nosenie prilby, reflexnej vesty a ďalších ochranných prvkov, dodržiavanie pravidiel o pohybe na pracovisku, ale i zákaz fajčenia na pracovisku zabezpečujú plynulý chod výrobného procesu bez zbytočných úrazov.

Chránime sa s najlepším úmyslom

Aj v našej firme je dôležitá ochrana života a zdravia našich zamestnancov. Pri výrobe, tlakovaní, ale aj skladovaní a expedícii plynových vzpier dodržiavame prísne bezpečnostné opatrenia pre minimalizáciu možných nebezpečných situácii.

Kde všade pomáhajú vzpery?

Na to môžeme dať jednoduchú odpoveď. Všade. Plynové vzpery sa používajú ako podporné pomôcky pri všetkých druhoch prác. Nájdeme ich v malých dielňach na opravu áut, ale i vo veľkých závodoch so stovkami zamestnancov. Pravidelne kontrolované plynové vzpery zabraňujú tým prípadom, kedy pracovníkovi spadne na hlavu uvoľnený poklop alebo keď mu stroj pri práci privrie prsty. Plynové vzpery držia všetky poklopy lepšie než reťaze, podpery a rôzne iné náhrady.

Chráňte sa v práci i doma

Vzpery si môžete objednať na akýkoľvek poklop do vašej výrobnej haly, ale i do domácnosti. Vybavte nimi napríklad predné kapoty vášho vozového parku a vymieňajte olej, baterku i nemrznúcu zmes bezpečne. Za pár eur môžete mať kvalitnú plynovú vzperu, ktorá vám môže ušetriť návštevu u lekára.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Plynové vzpery - doručenieoprava plynovych vzpier