Plynové vzpery v stovkách fabrík na Slovensku

Home / Nezaradené / Plynové vzpery v stovkách fabrík na Slovensku
| V kategórií Nezaradené

Plynové vzpery sa nepoužívajú len v autách, pri skladovaní potravín a pre otváranie okien a rôznych poklopov. Používajú sa aj pri výrobe všetkých známych aj neznámych artiklov v priemysle. Ako pomáhajú operátorom výroby na výrobných linkách a asistentom logistiky pri práci v sklade?

Strojársky a automobilový priemysel

Človeka by ako prvé napadlo, že plynové vzpery nájdu využitie najmä v týchto dvoch odvetviach. „Nebojácny“ jedinec by vzpery zaradil aj do elektrotechnického priemyslu. Prekvapením však môže byť, že sa aktívne využívajú vo všetkých sférach od výroby komponentov pre leteckú dopravu až po potravinárske závody. Vzpery rovnako pomáhajú aj vo farmaceutickom, drevárskom a textilnom priemysle. Len ťažko by ste hľadali výrobu, v ktorej by sa zaobišli bez ich nenahraditeľnej pomoci.

Výrobné linky

Pracovníci obsluhujúci stroje na výrobných linkách by bez plynových vzpier nikdy neboli takí produktívni ako s ich pomocou. Napríklad pri lisovaní tesnenia pre príruby motorov je na väčšine starých lisov potrebné otvárať a zatvárať kryt manuálne. Ak by mal operátor lisu ťažký ochranný kryt dvíhať po každom hotovom kuse bez plynových vzpier, určite by pocítil rozdiel už po pár minútach. Rôzne kryty vyžadujúce stálu manuálnu manipuláciu sa nachádzajú takmer v každej fabrike. Tie „šikovné“ fabriky ich vybavili práve plynovými vzperami.

Logistika a doprava

V skladoch, v ktorých sú uložené produkty vyžadujúce pobyt v uzavretom priestore, nájdeme tisícky rôznych boxov. Chladiace boxy pre mäso alebo liečivá sú omnoho praktickejšie, ak sú vybavené plynovými vzperami. Plynové vzpery nenechajú v kaši ani vodičov dodávok, ktorí následne rôzne zásielky prevážajú. V kamiónoch nájdeme plynové vzpery na posteli, na kapote a na všetkých typoch rôznych stojanov a plošín v kabíne.

Ešte nemáte vo vašej fabrike plynové vzpery? Naberte inšpiráciu a porozhliadnite sa po vašej výrobnej hale. Určite nájdete priestor, kde vzpery uvítajú všetci vaši zamestnanci.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

nové plynové vzperyPlynové vzpery zdravotníctvo