Plynové vzpery pomáhajú zachraňovať životy

Home / Nezaradené / Plynové vzpery pomáhajú zachraňovať životy
| V kategórií Nezaradené

Bez plynových vzpier by sa nezaobišli ani v tej najdôležitejšej práci – pri zachraňovaní ľudských životov. Záchranárske zložky vrátane hasičského a policajného zboru potrebujú pre vykonávanie svojej práce tie najefektívnejšie prostriedky. Jedným z nich sú aj naše plynové vzpery.

Hľadajte, vymýšľajte

Na začiatok máme pre vás malú úlohu. Než budete pokračovať v čítaní tohto článku ďalej, pozrite sa na priložený obrázok a pokúste sa na ňom nájsť schované plynové vzpery. Koľko sa vám ich podarilo nájsť? Odpoveď nám napíšte do komentárov.

Ak hľadáte vzpery na dverách sanitky, hľadáte zrejme márne. Konkrétne na tejto fotografii sú šikovne umiestnené na „nohách“ nosidiel. Zreteľne viditeľná vzpera je napríklad v ľavej časti pod dvomi káblami.

Skúste však vymyslieť, kde by sa dali ešte vzpery využiť a prečo. Kufor je v tomto prípade „pasé“, no v sanitke a pri výkone zdravotníckej práce nájdeme množstvo miest, na ktoré vzpery pasujú ako uliate.

Podaj mi nožnice!

Nosidlá nie sú jediným miestom, na ktorom ich lekár využije. Jednoduché dvíhanie a nakladanie pacienta do sanitky je skvelá vec, no v práci sa nezaobíde ani bez plynových vzpier v záchranárskom pohotovostnom boxe. Otváranie boxu s nástrojmi je vďaka vzperám omnoho jednoduchšie. Vzpery samozrejme nájdete aj na nemocničných izbách a operačných sálach. Polohovateľné lôžka, lampy a rôzne zdviháky sa so vzperami ovládajú rýchlejšie a jednoduchšie.

155, 158, 150, … 112

Keď o živote rozhodujú sekundy, každá pomocná ruka je dobrá. Tento moment poznajú pri krízových situáciách všetky záchranárske zložky. Plynové vzpery tak nenachádzajú uplatnenie len v sanitkách, ale napríklad aj v hasičských autách. Nech už je dôvod výjazdu akýkoľvek, plynové vzpery vždy pomáhajú zachraňovať životy čo najefektívnejšie.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

plynové vzpery vo fabrikeživotnosť plynových vzpier