Kedy nastáva čas vymeniť plynovú vzperu?

Home / Nezaradené / Kedy nastáva čas vymeniť plynovú vzperu?
| V kategórií Nezaradené

Plynové vzpery sú spotrebný tovar. Bez ohľadu na ich kvalitu a životnosť nám po určitom čase dajú najavo, že ich životná púť skončila. Aké indikátory signalizujú ten čas, kedy treba vzperu vymeniť?

Záruka a životnosť

Na plynové vzpery poskytujeme jednoročnú záruku od dátumu ich naplnenia. Ak je na vzpere vyrazené číslo 01/2017, jej záruka platí do prvého týždňa 2018. Aby mohla byť uznaná záruka, štítok s dátumom plnenia musí byť čitateľný.

Pri bežnom používaní (napríklad v kufri auta) však vzpera vydrží omnoho dlhšie. Jej životnosť závisí od namáhania (počtu zdvihov) od podmienok, v akých pracuje (extrémne teploty, vlhkosť, prach) a od prípadných poškodení (napríklad pri nakladaní materiálu do kufra).

Červená kontrolka

Tú, nanešťastie, do plynových vzpier ešte nemontujeme. Ich správanie vám však jednoducho napovedá, že je funkčnosť obmedzená. Na plynové vzpery, ktoré už nefungujú na 100 %, sa nemôžete spoľahnúť. Riskujete aj nebezpečenstvu pádu zdvíhaného poklopu (napríklad aj kufru auta) a môžete si zapríčiniť nepríjemný úraz. Ak vás zadný kufor trochu buchne po hlave, možno sa nič nestane, ale ak by vám ťažký oceľový poklop padacích dverí spadol na prsty, určite by ste si to všimli.

Ak plynová vzpera vykazuje nasledujúce „kvality“, zvážte jej okamžitú výmenu.

  • zasekávanie – vzpera nezdvíha poklop plynule, pohyb je trhaný
  • slabý zdvih – na zdvih poklopu potrebujete viac sily a zavrie sa takmer úplne sám
  • nepríjemné zvuky – značia poškodenie alebo zanesenie vnútorných komponentov vzpery
  • viditeľné ryhy na piestnej tyči – spôsobené zrejme mikročasticami, podobne ako na tlmičoch na aute (pozrite si, ako vyzerá prierez plynovej vzpery)

Sú vzpery na odpis? Objednajte si nové ešte dnes

V našej ponuke nájdete široký sortiment plynových vzpier všetkých veľkostí. Požadovaný model vám natlakujeme a okamžite odošleme. Demontáž starej a montáž novej vzpery zvládnete sami za niekoľko minút. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Tesnenieplynové vzpery do kufra