Hľadáte nové plynové vzpery? Toto by ste mali vedieť

Home / Nezaradené / Hľadáte nové plynové vzpery? Toto by ste mali vedieť
| V kategórií Nezaradené

Plynové vzpery sa používajú naozaj všade a na veľký dopyt reaguje aj veľký počet predajcov s čím ďalej širšou ponukou. Čo by ste však mali vedieť predtým, než si niektoré z nich vyberiete?

Kľúčový je materiál

Kvalita materiálu ide ruka v ruke s precíznou výrobou. Nejde však len o materiál viditeľných častí vzpier. Dôležitú úlohu zohráva aj materiál a spracovanie tesnenia. Čudujete sa, prečo vzpera po pár stovkách zdvihov alebo po roku už nefunguje na 100 %? Môže za to pravdepodobne unikajúci plyn, čím sa znižuje tlak, a teda aj funkčnosť plynovej vzpery.

Tlakovanie vykonávame podľa konkrétnej potreby zákazníka s ohľadom na veľkosť a účel vzpery. Správne natlakovanie zabezpečí dlhší život plynovej vzpery. Nezmyselne silný tlak pri zdvíhaní ľahkých poklopov je zbytočný a kontraproduktívny. Poklop tak vystrelí hore príliš rýchlo a veľmi ťažko sa zatvára.

Ako funguje záruka?

Na nové plynové vzpery vám poskytneme jednoročnú záruku od dátumu ich naplnenia. Kvalitná vzpera vám však pri správnom používaní vydrží omnoho dlhšie. Pri nekvalitných kúskoch však môžete očakávať pravidelnú výmenu vzpier, čo sa v konečnom dôsledku pekne predraží.

Nové materiály pre lepšiu výdrž

Antikorové plynové vzpery sú vhodné pre použitie v agresívnom prostredí. Ich použitie odporúčame všade, kde by mohli byť vystavené vlhkosti, výkyvom teplôt a rôznym iným externým vplyvom. Sú vhodné aj na miesta, kde je potrebné zabezpečiť dostatočnú hygienu a údržbu čistoty (kryty varných hrncov a pod.). Pozor si dajte na rôzne napodobeniny, pri ktorých je antikora uvedená ako materiál, no realita je úplne iná.

Príslušenstvo k vzperám

K plynovým vzperám patrí aj rôzne ochranné a čistiace príslušenstvo. Pre dlhšiu životnosť odporúčame použitie ochrannej rúry a stierača nečistôt. Viac informácii o doplnkoch k plynovým vzperám nájdete v našom katalógu.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Plynové pružiny v ukladacom priestoreplynové vzpery vo fabrike