Čo s plynovými vzperami, ktorým „skončila smena“?

Home / Nezaradené / Čo s plynovými vzperami, ktorým „skončila smena“?
| V kategórií Nezaradené

V predchádzajúcom článku sme prebrali opravu plynových vzpier. Prišli sme k záveru, že oprava nie je možná a preto je potrebné objednať si nové vzpery. Tie vám prišli domov do dvoch pracovných dní, vymenili ste ich a neviete, čo si počať so starými. V prvom rade treba vzpery bezpečne „zneškodniť“. Potom môžete vyskúšať tieto skvelé tipy, ako využiť vzpery vo výsluhe.

Skvelý materiál pre domácich kutilov

Neodporúčame z vyslúžených plynových vzpier stavať lešenie alebo podopierať s nimi ťažké regály. Avšak, materiál, z ktorého sú vyrobené, je kvalitný a nikdy neviete, kedy sa vám hodí dobrá „trubka“ a „tyčka“. Z takýchto súčiastok môžete vyrábať rôzne veci. Na internete nájdete tisíce videí, kde zruční kováči vyrábajú nože z ložísk, reťazí na motorku alebo z nejakej oceľovej tyče. Fantázii sa medze nekladú.

Zváram, zváraš, zvárame

Jednotlivé časti plynových vzpier by krásne využili aj umelci, ktorí sa živia stavaním rôznych moderných a futuristických skulptúr. Socha dokáže vzniknúť z akéhokoľvek materiálu – z piesku, zo skla, z pneumatík,… prečo teda nie z plynových vzpier?

Nemáte umelecké a kutilské vlohy?

Určite vzpery nehádžte do smetného koša. Ak ich nevyužijete vy, môže ich využiť niekto iný. Skúste ich ponúknuť známym mechanikom a majstrom. Nikdy neviete, komu môže v garáži chýbať práve takáto súčiastka. Ak máte seriózny záujem o využitie vašich starých vzpier, môžete ich ponúknuť aj na internete.

Pošlite ich na večný odpočinok

Ak sa starých vzpier túžite jednoducho zbaviť, odvezte ich do najbližšieho dvora zberných surovín. Za také malé množstvo vám možno nič nedajú, no vzpery tak môžu skončiť v nejakom recyklačnom programe a neostanú pohodené len niekde na skládke za mestom. Aj takýmto malým gestom dokážete šetriť životné prostredie.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

oprava plynovych vzpiermeranie plynových vzpier