Investícia, ktorá za to stojí: Spoľahlivosť a dlhá životnosť plynových vzpier

Home / Nezaradené / Investícia, ktorá za to stojí: Spoľahlivosť a dlhá životnosť plynových vzpier
| V kategórií Nezaradené

Otváranie kufrov na našich autách vždy sprevádza podivné syčanie, ktoré majú na svedomí plynové vzpery. Mnoho z nás si myslí, že plynové vzpery sa využívajú takmer výlučne pre túto potrebu. Kde všade sa však vzpery vyskytujú a spríjemňujú nám cestu do práce, ale aj za dobrodružstvom?

Zostaňme na cestách

Okrem už spomínaných zadných kufrov nájdeme plynové vzpery aj na rôznych iných miestach:

Podopretý predný kufor namiesto staromódnej tyče, popolníky, priehradky na rukavice, držiaky na nápoje, rôzne clony na sklá, vertikálne otvárané dvere na športových modeloch áut, prepravky (tašky) na výletných motorkách a trojkolkách, všetky okná v traktorovej kabíne, batožinové priestory v spodnej časti autobusov, poklopy do autobusovej časti s posteľou, sklápacia posteľ v diaľkových kamiónoch, prívesné vozíky na prepravu koní a iných zvierat, predajné pulty a mraziace boxy na zmrzlinárskych dodávkach.

Na všetkých týchto miestach nájdete plynovú vzperu, ktorá oddane slúži motoristom na ich cestách.

Plynové vzpery vedia aj plávať

Samozrejme, že nie doslova. Ich využitie je však veľmi rozšírené aj na vode. Od malých člnov, v ktorých sa starajú o prepravky na jedlo alebo náradie – až po zaoceánske tankery. Na tých nájdete plynové vzpery úplne všade – na oknách, na ochranných krytoch, na žeriavoch, na kontajneroch na dverách medzi jednotlivými lodnými prepážkami atď.

So vzperami do oblakov

Ani lietadlá a vrtuľníky by sa nezaobišli bez plynových vzpier. Všetky dvierka v nákladových priestoroch, odkladacie boxy nad sedadlami pasažierov, otvárací systém pri zaťahovaní podvozku, priehradky s kyslíkovými maskami a záchrannými vestami alebo vozíky s občerstvením. Aj na týchto miestach nájdeme plynové vzpery, bez ktorých by naše expresné cestovanie vzduchom nebolo vôbec komfortné.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Plynové vzpery šetria kĺbyDobrú chuť vám prajú plynové vzpery