Ako vyzerá prierez plynovej vzpery?

Home / Nezaradené / Ako vyzerá prierez plynovej vzpery?
| V kategórií Nezaradené

Plynové vzpery používate denne. Pomáhajú vám pri práci, pri varení, pri nakupovaní aj pri opravách. V priebehu posledných rokov sa stali neoddeliteľným pomocníkom každého kutila alebo gazdinky. Ako však vyzerá taká plynová vzpera a z čoho sa skladá?

Celá škála komponentov

Plynová vzpera je malý a šikovný vynález. Jej vývoj však netrval len pár dní. Pre skutočnú funkčnosť a spoľahlivosť prešli plynové vzpery desiatkami rokov pokusov, vylepšení a zmien. Rôzne druhy tesnenia, rôzne druhy plynu, široká paleta materiálov pre výrobu piestnej tyče a valca.

Ako náplň pre tlakovanie plynových vzpier sa používa dusík. Jeho unikaniu zabraňuje viacnásobné tesnenie na valci aj na pieste. Plynová vzpera však môže byť aj nebezpečná – konkrétne pri porušení valca. Plyn môže uniknúť a poškodiť okolie, ale aj vám ublížiť. O správnom zneškodnení starých plynových vzpier sme napísali v našom článku o montáži plynových vzpier.

Pre lepšiu predstavu

Vraví sa, že je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Preto sme pre vás (a pre vašu lepšiu predstavu) prichystali jednoduchý obrázok, na ktorom sú vyznačené všetky dôležité časti a komponenty plynovej vzpery. Vďaka tomu už si nepomýlite piestnu tyč s piestom a doraz s tesnením.

plynova-vzpera

Kvalita na prvom mieste

V našej spoločnosti sme sa rozhodli ísť cestou kvality. V ponuke nájdete len tie najkvalitnejšie plynové vzpery z prvotriednych materiálov. Všetky naše produkty podliehajú prísnym testom a sú vyrábané v zložitom a precíznom procese, ktorý je chránený výrobným tajomstvom. Vďaka tomu sme získali základňu spokojných zákazníkov, ktorí na naše plynové vzpery nedajú dopustiť. Pridajte sa k nim aj vy!

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Inzerujte pomocou plynových vzpierPlynovevzpery.sk