Ako správne odmerať dĺžku plynovej vzpery?

Home / Nezaradené / Ako správne odmerať dĺžku plynovej vzpery?
| V kategórií Nezaradené

Potrebujte nové plynové vzpery a neviete, ako správne zmerať tie staré? Pozrite si náš návod, v ktorom detailne opíšeme všetky miery, ktoré potrebujete zmerať pre určenie správnej veľkosti plynovej vzpery.

Merajte podľa typu plynovej vzpery

Prvým typom plynových vzpier sú vzpery s navarenými okami na oboch koncoch. Pri tomto type vzpier meriame celkovú dĺžku od stredu jedného oka po stred druhého oka.

Druhým typom sú vzpery zakončené závitmi. V tomto prípade meriame dĺžku od závitu k závitu (ale bez závitov samotných!).

Oba typy plynových vzpier sa merajú v plne roztvorenom stave. Celková nameraná dĺžka sa aj v našich katalógoch označuje písmenom „E“. Dĺžku odmerajte čo najpresnejšie, krátka alebo pridlhá vzpery by mohla vytvoriť problémy pri otváraní a zatváraní vašich dverí, kufru či poklopu.

Nezabudnite na ďalšie miery

Vzpery sa, samozrejme, líšia aj priemermi, to však nemení spôsob, ako by ste ich mali merať. Ďalším dôležitým rozmerom je priemer piestu plynovej vzpery (to je tá tenšia časť pri plne roztvorenej plynovej vzpery).

Nemenej dôležitý je aj rozmer zdvihu plynovej vzpery, ktorý spravidla označujeme písmenom „C. Ten sa však meria pri oboch typoch vzpier inak.

Posledným dôležitým údajom je tlak plynovej vzpery. Neudávajte však zbytočne vysoký tlak. Mohlo by sa tak stať, že príslušný poklop ani nedokážete zavrieť.

S týmito údajmi je vzpery plne zadefinovaná.

Obráťte sa na katalóg

Ak si stále nie ste istí správnym spôsobom merania plynových vzpier, nazrite do nášho katalógu, v ktorom nájdete všetky spomínané rozmery zapísané a názorne zobrazené na príslušnej fotografii. Krásne tak uvidíte, ako napríklad odmerať zdvih plynovej vzpery pri jednotlivých typoch vzpier

Neviete si poradiť? Kontaktujte nás

Ak máte s meraním plynových vzpier problémy a neviete správne zadefinovať niektorý z údajov, neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám zodpovieme všetky prípadné otázky.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

plynové vzperydodanie plynových vzpier