Ako predĺžiť životnosť plynových vzpier?

Home / Nezaradené / Ako predĺžiť životnosť plynových vzpier?
| V kategórií Nezaradené

Pri nákupe plynových vzpier získate záruku na ich funkčnosť. Časť zodpovednosti za ich životnosť však ostáva vo vašich rukách. Plynové vzpery vyžadujú občasnú starostlivosť pre zabezpečenie bezproblémovej prevádzky aj v náročných podmienkach.

Pravidelné čistenie

Nebojte sa. Nemusíte každý deň leštiť plynovú vzperu špeciálnymi prípravkami. Ak však vysávate vaše auto a doprajete mu kúpeľ v profesionálnej ručnej umývačke, nezabudnite ani na ľahké očistenie plynových vzpier. Ak máte vzpery nainštalované na mieste, na ktorom sa nevyhnú silnému znečisteniu (rôzne poklopy na záhrade, do ktorých sa ľahko dostane hlina a blato), venujte čisteniu viac pozornosti.

Pozor na vlhkosť

Vystavovať vzpery príliš vlhkému prostrediu v žiadnom prípade neodporúčame. Naše vzpery samozrejme vydržia, ak v daždi otvoríte kufor a vyberiete z neho nákup, no ak ich nainštalujete na miesto, ktoré je pravidelne zaplavované, veľmi rýchlo sa môže dostaviť korózia.

Extrémne teploty vzperám neprospejú

Upozorňujeme na skutočne extrémne teploty. Plyn v plynových vzperách samozrejme mení svoje vlastnosti pri akejkoľvek zmene teploty. Určite však viete, že vzpery fungujú dobre aj v zime pri teplote – 20 stupňov. V lete sa zaparkované auto dokáže rozpáliť až na 70 stupňov a vzpery stále fungujú. Plynové vzpery však nemontuje v blízkosti silných zdrojov tepla – pekárenských pecí a podobne.

Mazať alebo nie?

Vzpery vám v prirodzenom prostredí vydržia aj bez mazania. Ak sú však často zašpinené a zdá sa vám, že kĺb má zhoršenú hybnosť, nebojte sa dopriať mu kvapku maziva.

Plynové vzpery do extrémnych podmienok

Ak sa obávate o živnosť plynových vzpier, pozrite si našu ponuku antikorových plynových vzpier. Tie sú určené aj do podmienok, kde sa vyžaduje vyššia hygiena a zároveň sú vystavené horším podmienkam (v kuchyni a podobne).

 

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Plynové vzpery zdravotníctvosetro