5 vychytávok, kde by ste plynové vzpery nečakali

Home / Nezaradené / 5 vychytávok, kde by ste plynové vzpery nečakali
| V kategórií Nezaradené

5 vychytávok, kde by ste plynové vzpery nečakali

Plynové vzpery nás sprevádzajú už dve storočia, aj keď mnohí pri vyslovení týchto dvoch slov vôbec netušia, o čo ide. Uľahčujú zdvíhanie ťažkých bremien, čím pomáhajú ľahšie otvárať okná, zdvíhať postele, poklopy na povale či pivnici. Prinášame vám päť zaujímavých, praktických a estetických uplatnení plynových vzpier, ktoré stoja za to si pozrieť.

1. Pomoc pri bolestiach s chrbticou

Jednou z najväčších nerestí tejto doby je krivenie si chrbtice za počítačom. Pravdou je, že niekedy to úplne nie je naša vina, pretože počítače máme v určitej polohe a vzdialenosti pred sebou, no a tá niekedy nezodpovedá optimálnej vzdialenosti medzi počítačom a naším zrakom. Ak obrazovka počítača nie je priamo úmerne s našimi očami, hlavu si buď nakláňame dohora, alebo nadol, a škodíme tak svojmu telu.

Na to, aby sme sa cítili komfortnejšie, je možné zaobstarať si držiak na obrazovku počítača, do ktorého je namontovaná plynová vzpera. Vďaka nej môžete obrazovku otáčať do takej polohy, aby sa vám čo najlepšie pracovalo. Samozrejme, keďže vzpery sú plnené dusíkom, sú ľahko ovládateľné a manipuláciou zvládne skutočne každý. Môže to byť vhodné pre obrazovky až do 9 kg.

2.Elegantný a praktický stôl

Vadí vám neporiadok na stole? Upracete si a o niekoľko dní je tam znovu a irituje vás? Potom by ste možno využili stolík, ktorý vám veľmi elegantne pomocou plynovej vzpery skryje veci, keď už pracovať nebudete. Tento podarený dizajnový kúsok pomáha lepšie si zorganizovať veci. Vo vysúvacej časti si môžete prichytiť to nevyhnutné a ostatné veci šupnúť do úložného priestoru.

1 1-1

 

3. Posteľ v noci, sedačka cez deň

Posteľ väčšinou zaberá veľa miesta, ale, ako vidíte, nemusíte tomu byť tak. Existujú postele, ktoré sa „schovajú” do steny a to tiež vďaka našim plynovým pomocníkom. Je to praktické a slúži to najmä v prípade, ak vám príde návšteva. Keď posteľ nepotrebujete, zasuniete ju a nikto ani len nebude tušiť, že za jeho chrbtom sa nachádza miesto na spanie.

2

4. Nádherný výhľad vďaka vzpere

Umiestniť plynové vzpery do okien určite pre vás nie je novinkou, ale ruku na srdce, koľkí z vás by si pod oknom predstavili nejaké takéto, ktoré by vám poskytovalo panoramatický výhľad na slnečnú krajinu? Dozaista by ste v tomto prostredí varili s väčšou inšpiráciou, lepšou náladou a v lete nápomocným čerstvým prísunom kyslíka.vyhlad

5. Vysúvacia televízia

Na interente nájdete niekoľko videí, ako si možno spraviť skrinku, do ktorej televíziu buď schováte, alebo, keď ju chcete sledovať, ju vysuniete. Pomocou plynových vzpier, ktoré sú umiestnené vo vnútri skrinky, to ide ľahko a bez námahy.

Ak by ste chceli ešte viac komfortu a dizajnu, pozrite si nasledujúce video. Obraz na stene sa v jednej chvíli zmení na televíziu, ktorú môžete sledovať rovno z postele. 🙂

Želáme vám veľa šťastia pri objavovaní nových možností plynových vzpier.

Foto – zdroje: mueller-moebel.com, modern-wallbed.com, ghost.c-view.com.au

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

plynová vzpera oknoplynová vzpera