4 kroky, ako vymeniť plynové vzpery na vašom aute

Home / Nezaradené / 4 kroky, ako vymeniť plynové vzpery na vašom aute
| V kategórií Nezaradené

Väčšina z nás si neuvedomuje, ako sa plynové vzpery časom opotrebujú. Menili ste vôbec niekedy plynové vzpery na svojom aute? Ak váš kufor nedrží v hornej polohe alebo sa otvára príliš pomaly, je čas na kúpu a montáž nových vzpier. A my vám dnes povieme, ako na to.

1.  Výber správnych plynových vzpier

Na začiatok potrebujete zmerať dĺžku vašich starých vzpier a podľa tej kúpiť nové. Montážou kratších alebo dlhších plynových vzpier by ste si spôsobili problémy – kufor by sa neotvoril úplne, alebo by sa nedal zavrieť. Okrem veľkosti a typu plynových vzpier nezabudnite aj na správne natlakovanie. S tým vám poradí predajca.

2. Demontáž starých vzpier

Pozvite si na pomoc niekoho, kto vám bude držať kufor otvorený v hornej polohe. Nechcete predsa, aby vám pri montáži kufor spadol na hlavu. Ako prvé odstráňte poistný pliešok, ktorý zakrýva a drží hlavu vzpery. Pomocou skrutkovača ho jednoducho nadvihnete. Po jeho odstránení odtiahnite hlavu vzpery od čapu. Tento proces vykonajte na oboch koncoch plynovej vzpery.

3. Montáž nových vzpier

Montáž novej vzpery je ešte jednoduchšia než jej demontáž. Novú plynovú vzperu jednoducho upevníte na čap a zaistíte ju poistným plieškom, ktorý však vo väčšine prípadov automaticky zapadne sám. Takýmto spôsobom upevníte oba konce plynových vzpier na oboch stranách kufra. Vraví sa, že je lepšie niečo raz vidieť ako stokrát počuť. Pozrite si jednoduché  a krátke video, s ktorým bude výmena vzpier hračka.

4. Zneškodnenie starých vzpier

Plynové vzpery musia pred zneškodnením zostať bez tlaku. Pri pílení piestnice kvôli vypúšťaniu tlaku musíte však dodržať niekoľko bezpečnostných opatrení. Používajte len ručnú pílu a pri pílení ju prekryte nejakou utierkou. Pílenie prerušte vtedy, keď budete počuť typický zvuk vyrovnávania tlakov. A čo je najdôležitejšie, nezabudnite na ochranné okuliare.

Najnovšie príspevky
Kontaktujte nás

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Not readable? Change text. captcha txt

Začnite vyhľadávať napísaním slova a stlačením klávesu Enter

Užitočné rady, ako vybrať správne plynové vzperyexpresné dodanie plynových vzpier